U Samoborskom muzeju otvorena je izložba crno-bijelih fotografija Željka Nemeca, s motivima Samobora. O radovima je govorila Branka Hlevnjak: "Svaki je izabrani samoborski detalj onaj stakato koji se razvije gdjekad u romantičan, dramatski ili samo jednostavan topli ugođaj , a tek zajedno postaju kompozicija grada. Samobor je ovom izložbom dobio svoju glazbenu vizualizaciju, svoju starogradsku idilu, ali i vječnu jezgru u mjeri koraka. To je ujedno i povijesni dokument odmjerenog autorskog, istančanog pogleda, s kojim će se mnogi gledatelji rado i lako poistovjetiti."

Čitanjem stihova otvorenje izložbe uljepšali su članovi Književnog odjela Ogranka, Vlasta Mažuranić, Zvonko Jurčević i Zoran Perović, a u glazbenom dijelu nastupila je studentica violine Lara Rimac. Uvodno je prisutne pozdravio ravnatelj Samoborskog muzeja, Miroslav Milonjić, a izložbu je otvorio pročelnik Ureda za društvene djelatnosti Grada Samobora, Juro Horvat. 

st gradLara jpg

crno b smb

Ova stranica koristi kolačiće (Cookies) radi pune funkcionalnosti i boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregledavanja suglasni ste s uporabom kolačića. Više o kolačićima: Izjava o privatnosti.